Parafialny Zespół Caritas działa od 28.08.2003r. Stanowimy 8-osobową grupę, której przewodniczącym jest ks. Proboszcz Zygmunt Zimnawoda. Opieką obejmujemy rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, rodziny wielodzietne, matki samotnie wychowujące dzieci oraz bezrobotne.

W drugą niedzielę miesiące przeprowadzamy przed kościołem zbiórkę na cele charytatywne.

Caritas bierze czynny udział w zbiórkach organizowanych przez Caritas Polska. Co roku rozprowadzamy paschaliki wielkanocne i świece na stół wigilijny (Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom). Jesteśmy w programie PEAD - rozprowadzamy produkty spożywcze. Kupujemy artykuły żywnościowe oraz artykuły szkolne dla dzieci I-komunijnych, które są w trudnej sytuacji materialnej. Dzieci z ERM oraz Promyki Maryi - jako dar serca - przynoszą słodycze, artykuły szkolne i zabawki, które są przekazywane za naszym pośrednictwem do paczek na Dzień Dziecka, Wielkanoc i Boże Narodzenie. W dniu św. Mikołaja są rozdawane paczki dla wszystkich dzieci obecnych na mszy św. roratniej przez Mikołaja. 13 VIII 2012 roku odbyła się pielgrzymka do Wrocławia w ramach wypoczynku wakacyjnego.

Przewodniczący: ks. Proboszcz Zygmunt Zimnawoda
Zastępca przewodniczącego: Krystyna Bojaczuk
Skarbnik: Danuta Borowiak
Sekretarz: Jan Kliszcz

Członkowie: Teresa Zielińska, Beata Marciniak, Józefa Rój, Wiesława Fedyniak, Aniela Kołpa

Punkt Caritas znajduje się w dolnej części domu parafialnego.

Czynny w środy od 1600 do 1800.

POMÓŻMY POMAGAĆ!

Nasze konto: 92 1090 1593 0000 0001 0165 8925

Wszystkim parafianom, którzy wspierają naszą działalność składamy serdeczne Bóg zapłać.