VI NIEDZIELA ZWYKŁA
17 LUTEGO 2019

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Odpowiadając na zachętę dzisiejszego słowa Bożego, zapraszamy wolontariuszy pragnących zaangażować się w prace Parafialnego Zespołu Caritas na spotkanie w środę o godz. 17.00 w siedzibie Caritas na plebanii.

3. Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary na kontynuację prac remontowo - budowlanych w naszym sanktuarium.

4. Spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. a Grupy św. o. Pio po Mszy św. wieczornej we wtorek.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy - jak zawsze - w środę po Mszach św. o godz. 9.30 i 18.30.

6. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 9.30.

7. W dniach 15-17 marca w Zielonej Górze odbędą się III Warsztaty liturgiczno-muzyczne. Poprowadzą je Hubert Kowalski i Leopold Twardowski, we współpracy z Martyną Dziechciaruk i Małgorzatą Schmidt. W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się pieśni, ale też nabędą umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów. Zapisy do 3 marca na stronie www.wlm.zgora.pl. Koszt 90 zł. Organizatorzy zapewniają noclegi i wyżywienie. Koncert wieńczący warsztaty odbędzie się 17 marca (w niedzielę) o godz. 19.00 w kościele pw. św. Urbana I. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz Prezydent Miasta Zielona Góra. Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu Niedzieli.

8. W dniach 13-18 czerwca organizowana jest przez międzyrzecką par. pw. św. Józefa pielgrzymka do Lwowa. Jej koszt to 1290 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Józefa.

9. W październiku ubiegłego roku gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej pochodzącą z Kazachstanu s. Tamarę Jeromassową, która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem Kościoła w Kazachstanie i pracy w pięciu parafialnych domach dziecka w Kapszagaj, w których posługują siostry ze Zgromadzenia Służebniczek Wielkopolskich. Naszą modlitwą, a także materialną ofiarą wspieraliśmy wówczas to dzieło. Otrzymaliśmy od proboszcza tamtejszej parafii bardzo serdecznie podziękowanie za tę pomoc będącą - jak napisał - "nieocenionym wkładem w trud wychowania i utrzymania dzieci pozbawionych rodzinnego ciepła". W piśmie, znajdującym się również w naszej gablocie z ogłoszeniami, otrzymaliśmy zapewnienie o ich wdzięczności przejawiającej się w nieustannej modlitwie za ich darczyńców.

Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".