XX NIEDZIELA ZWYKŁA
19 sierpnia 2018

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. Tacą z dzisiejszej niedzieli wspieramy kontynuację prac remontowo - budowlanych w naszym sanktuarium. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

4. Comiesięczne nabożeństwo do Matki Królowej Pokoju rozpocznie się w najbliższą sobotę różańcem o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską a do rokitniańskiego sanktuarium przybędą na swą doroczną pielgrzymkę pszczelarze.

6. Również za tydzień Parafialny Zespół Caritas zbierał będzie do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym naszej wspólnoty parafialnej.

7. Jak co roku - przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy - ustawiony został kosz do którego możemy składać przybory szkolne dla dzieci.

8. Żegnamy dzisiaj ks. Krzysztofa Marcinkowskiego, który przechodzi do parafii Starosiedle. Bóg zapłać za żarliwą służbę Bogu i ludziom w naszej parafii i sanktuarium. Życzymy mocy Bożej i siły w dalszej kapłańskiej posłudze.

9. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".