UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
27 maja 2018

1. Dzisiaj uroczystość uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Ofiary do puszek będzie zbierał Parafialny Zespół Caritas.
3. We wtorek 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
4. Trwa miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Porządek nabożeństw: majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę 17.30; apel maryjny przy figurze Matki Bożej z Nazaretu codziennie o godz. 21.00.
5. Uroczystość Bożego Ciała przypada 31 maja. Rozpoczęcie procesji od naszego Sanktuarium po Mszy św. o 9.30. Nie będzie Mszy św. o 11.00 i 12.30. Prosimy o przygotowanie trasy przejścia - ul. Sulechowska – o dekoracje domów i okien emblematami eucharystycznymi. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatków w uroczystość oraz podczas oktawy.
6. W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek nabożeństw: czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę 17.30
7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
8. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. i w czasie godziny Miłosierdzia. Po Mszy św. całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I sobotę miesiąca o 8.45 Różaniec z rozważaniami, o 9.30 Msza św. i zmiana Tajemnic Różańcowych. Także w I sobotę od godz.8.00 księża odwiedzą swoich chorych.
9. Kurs katechizacji przedchrzcielnej dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sali konferencyjnej w domu parafialnym w sobotę 2, 9 i 16 czerwca o godz. 19.30
10. Zbliża się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna. Zapraszamy zwłaszcza maturzystów i rozeznających swoje życiowe powołanie jak również wszystkich chcących omodlić rozeznających czy będących w kryzysie powołaniowym, zachęcamy zwłaszcza Przyjaciół Paradyża. Z naszej parafii wyruszy grupa pod opieką ks. Marcina Marciniaka dnia 2 czerwca ok. godz. 13.00. Informacje i zapisy w zakrystii oraz u ks. Przemysława.
11. Kurs przedmałżeński weekendowy odbędzie się w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Świebodzinie w dniach od 15 do 17 czerwca. Rozpoczęcie kursu w piątek 15.06.o godz. 19.00.
12. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży 16 czerwca w Rokitnie. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Przemysława.
13. Ze względu na uroczystość Bożego Ciała kancelaria w czwartek nieczynna.
14. Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Świebodzinie organizuje pielgrzymkę do Lwowa i okolic przez Kraków i Wadowice w dniach od 8 do 13 października 2018r. Koszt 770 zł i 40 euro. Bliższe informacje i zapisy pod nr tel. 606344212
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Jest do nabycia: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz do pobrania „Dobre Nowiny”
16. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
17. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa zapewniając o naszej serdecznej modlitwie.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.