Parafia Rzymsko-Katolicka
pw. Miłosierdzia Bożego
Osiedle Łużyckie 52
66-200 Świebodzin

Telefon dyżurny:
+48 699 973 439

sanktuarium.milosierdzia@gmail.com

Hotel Przystań Pielgrzyma
+ 48 604 252 137

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. Zgodnie z zapowiedzią - składanymi dziś na tacę ofiarami zasilamy nasz fundusz remontowo-budowlany. Wszystkim życzliwym Ofiarodawcom za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

3. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego we wtorek od 16.30 do 18.00. W środę o godz. 8.00 zapraszamy dzieci, nauczycieli i wychowawców, katechetów i oczywiście rodziców - na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego.

4. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy ulicami naszego miasta w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, po której wyruszy procesja ulicą Parkową, poprzez pl. Browarniany i dalej ulicami Zamkową, Łąki Zamkowe, Piłsudskiego, Kolejową i Sulechowską. Procesję zakończymy przy naszym sanktuarium (gdzie będzie również możliwość uczestniczenia we Mszy św. po zakończeniu procesji), by następnie z Najświętszym Sakramentem wyruszyć pod Figurę Chrystusa Króla i przedłużyć świętowanie o festyn "Niebo zamknąć w dłoni" na placu przy Figurze. Tego dnia przygotowano moc atrakcji min. zabawy zręcznościowe z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie, loterię fantową z cennymi nagrodami, licytację na rzecz dzieci z naszej parafii, konkurs dla dzieci szkolnych o tematyce związanej z Bożym Ciałem z cennymi nagrodami, koncerty zespołu Vox Cordis, Echo Kresu, Przemka Szczotko, Mete.O / Totalne Uwielbienie oraz gwiazdy wieczoru zespołu Exodus 15. Zaplanowane jest przedstawienie/bajka dla dzieci pt. "Wąż", występy naszych rodzimych zespołów Bigbendu i akrobatyki, pokazy wozów strażackich, przelot balonem, zrzucanie cukierków z parolotni, a przede wszystkim moc modlitwy: w czasie Mszy św., procesji, Koronki na placu i Adoracji zakończonej Apelem Jasnogórskim. Będą też namioty tematyczne z mocą atrakcji. Prosimy by tego dnia nie gotować obiadu w domu ale skorzystać ze smakołyków przygotowanych w ramach festynu – dla każdego coś dobrego. Przy takim przedsięwzięciu potrzeba pomocy: trwają zapisy na listę chętnych do upieczenia ciasta. Szukamy samochodu chłodni... ciągle trwa jeszcze zbiórka fantów i darów na loterię i licytację – można je przynosić do ks. Przemysława. Jeśli kogoś Bóg obdarzył łaską posiadania większej majętności to przyda się jeszcze trochę pieniędzy na sfinansowanie atrakcji... Jednak przede wszystkim chcemy spotkać się razem i jak pierwsi chrześcijanie po Mszach św. razem spotkać się i dzielić miłością otrzymaną w Najświętszym Sakramencie. Wszystkich zapraszamy i za wszelką pomoc już dziękujemy.

5. W Boże Ciało dzieci w strojach komunijnych gromadzą się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski na Mszy św. o godz. 9.00. Po niej uczestniczą w procesji do naszego kościoła. Dzieci mogą nieść poduszki lub sypać kwiatki, muszą jednak przygotować swój zapas płatków na całą drogę.

6. Tego dnia Msze św. będą sprawowane w naszym sanktuarium o godz. 7.30, ok. 12.30 (po zakończeniu procesji) i o godz. 18.00, w Rudgerzowicach o 10.00 a w Rakowie o 12.00.

7. W oktawie uroczystości Bożego Ciała Msze św. połączone z procesją wokół kościoła sprawowane będą o godz. 18.30. Zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

8. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Godzinę Miłosierdzia
a w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 14.30.

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. w porządku wakacyjnym - nie będzie zatem Eucharystii o godz. 16.00. W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane będą bez zmian o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.30.

10. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej serdecznie zaprasza do udziału w Biegu Charytatywnym Caritas w dniu 23 czerwca (niedziela). Bieg będzie połączony z festynem parafialnym przy parafii pw. św. Alberta w Zielonej Górze. Bieg odbędzie się na trasie 5 km. Zapisy zawodników na www.super-sport.com.pl Zapisy trwają do 18 czerwca! Wpisowe: 20 zł na działania statutowe Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Regulamin Biegu na stronie www.super-sport.com.pl oraz www.caritaszg.pl.

11. Parafia organizuje wyjazd dla dzieci do Energylandii w dniu 24 czerwca br. Zapisy u ks. Przemysława, koszt 200 zł.

12. W dniu 29 czerwca w Jordanowie na Wapnach odbędą się 15. Diecezjalne Zawody Wędkarskie im. Ks. Bpa Adama Dyczkowskiego. Szczegółowe informacje na stronie Akcji Katolickiej i na plakacie.

13. Obóz biblijny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Odkrywcy mocy marzeń” odbędzie się w terminie 20-29 lipca w Złotym Stoku. Zapisy do 25 czerwca na stronie internetowej organizatora www.ubiblijnieni.pl

14. Nasza parafia 2 lipca organizuje pielgrzymkę do sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie dokonał się cud eucharystyczny i Grodowca – sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei, nad którym opiekę sprawuje pochodzący z naszej parafii ks. Marcin Kliszcz. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

15. Już dziś zachęcamy również do podjęcia trudu pielgrzymowania w ramach 9. Pieszej Pielgrzymki ze Świebodzina na Jasną Górę. Pierwsze spotkanie organizacyjne jest już dziś w par. św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 15.00. Szczegóły znajdziemy na plakatach i stronie internetowej pielgrzymki.

16. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.


 

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację chrześcijańską, biblijną
i teologiczną w ramach dziennych studiów magisterskich, a w przyszłości posługiwać jako katecheci szkolni i parafialni na studia magisterskie z teologii. Dla wszystkich wahających się i niedysponujących pełnym czasem istnieje możliwość uczestniczenia
w wybranych wykładach, jako wolny słuchacz. Szczegóły tutaj - http://www.ift.zgora.pl/index.php/studia-magisterskie/rekrutacja 
 
Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".