Parafia Rzymsko-Katolicka
pw. Miłosierdzia Bożego
Osiedle Łużyckie 52
66-200 Świebodzin

Telefon dyżurny:
+48 699 973 439

sanktuarium.milosierdzia@gmail.com

Hotel Przystań Pielgrzyma
+ 48 604 252 137

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
6 października 2019

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

2. Rozpoczynamy dziś kolejną edycję Festiwalu Musica Misericordia, który potrwa od 6 do 27 października. Wraz ze Stowarzyszeniem Ars Familia o godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu Masterbras, który złożony jest z pięciu artystów grających na instrumentach dętych blaszanych. Drugi koncert w wykonaniu zespołu „Giardino di Delizie” grającego na instrumentach dawnych odbędzie się za tydzień w kościele pw. św. Michała Archanioła.

3. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

4. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej. Różaniec w naszym kościele odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w niedziele natomiast o godz. 17.30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do tej modlitwy także dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

5. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie wiernych, zwłaszcza, gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

6. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że „z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. [...] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. [...] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa, jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. [...] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”. W odpowiedzi na tę zachętę w najbliższy piątek 11 października w naszym kościele sanktuaryjnym będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny. Modlitwę rozpoczniemy różańcem o godz. 18.00 i Mszą św. Po zakończonej Eucharystii do godz. 21.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym.

7. W sobotę na godz. 13.30 zapraszamy na cotygodniowe spotkanie oazę młodzieżową.

8. Ksiądz Rektor - ks. dr Dariusz Mazurkiewicz wraz z klerykami Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu zapraszają do udziału w Akatyście do Matki Bożej. Będzie miał on miejsce w kościele seminaryjnym w najbliższą sobotę - 12 października. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 modlitwą różańcową i Mszą św. o godz. 18.00. O 20.00 zaplanowany został sam Akatyst.

9. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.

10. W przyszłą niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierająca uzdolnioną ubogą młodzież.

11. Będzie to również 13 dzień miesiąca - Dzień Fatimski - stąd też nabożeństwo fatimskie i modlitwę różańcową rozpoczniemy o godz. 17.00.

12. W przyszłą niedzielę również w kościele filialnym w Rakowie obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej - patronki świątyni. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. odpustową o godz. 11.30.

13. Spotkanie grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania (klasy VII) wyjątkowo odbędzie się we czwartek 17 października po Mszy św. wieczornej. Grupa starsza swoje spotkanie ma w najbliższą sobotę o godz. 9.30.

14. W piątek 18 października nie w naszej parafii jak wcześniej zapowiadaliśmy, lecz w par. pw. NMP Królowej Polski o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, którzy planują - zwłaszcza w bliskiej perspektywie czasu - zawarcie sakramentu małżeństwa.

15. Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza młodzież męską od 14 roku życia na spotkania zatytułowane: Gdzie jesteś? Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 18-20 października. Następne spotkania z tego cyklu odbędą się w terminach: 8-10 listopada oraz 6-8 grudnia. Zapraszamy również młodzież męską do uczestnictwa w warsztatach liturgicznych w terminie od 25-27 października. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.paradisus.pl.

16. Jak każdego roku są już do nabycia diecezjalne kalendarze na 2020 r.: wielostronicowy w cenie 5 zł, dwustronicowy w cenie 2 zł.

17. Ks. Sebastian zaprasza na wyjazd rekreacyjno—pielgrzymkowy do Chorwacji w terminie 29.06-06.07.2020. Bliższe informacje u ks. Sebastiana. 
[INFORMACJE PDF]

18. W związku z przygotowaniami do Marszu i Balu Wszystkich Świętych, które odbędą się w naszym mieście 31.10.2019, jak co roku prosimy o upieczenie ciast dla dzieci. By umożliwić sprawną organizację wydarzenia, już teraz prosimy o zapisywanie się na listę, deklarując liczbę ciast, które się przygotuje. Ktokolwiek chciałby wesprzeć finansowo wydatki związane z tą inicjatywą, może to uczynić składając ofiarę do wystawionej puszki.

 
 
Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".