II NIEDZIELA ADWENTU
9 GRUDNIA 2018

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu. Pomocą w kroczeniu tą drogą będą adwentowe rekolekcje, które tego roku w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższą niedzielę. Dotkniemy w nich osoby Sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty a poprowadzi je postulator jego procesu beatyfikacyjnego - ks. dr Dariusz Gronowski.

2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Tacą zaś z kolejnej niedzieli wspieramy kontynuację prac remontowo - budowlanych w naszym sanktuarium. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Jak przed laty w adwentowe niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z ERM rozprowadzają świąteczne pierniczki. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wiosennego wyjazdu dzieci.

4. W związku z adwentem zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnych ku czci Maryi Niepokalanej. Przypominamy, że roraty dla dzieci z procesją, podczas której niosą zapalone lampiony - są we wtorki i czwartki o godz. 18.30. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę św. roratnią codziennie o godz. 6.45. Jak przed rokiem dzieci szkolne po zakończeniu tej Mszy św. zapraszamy na śniadanie.

5. W tym tygodniu - w czwartek - przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W imieniu księdza dziekana Zbigniewa Matwiejowa oraz NSZZ "Solidarność" Ziemi Świebodzińskiej zapraszamy tego dnia do włączenia się w modlitwę w intencji ofiar stanu wojennego podczas Mszy św. w kościele NMP Królowej Polski o godz. 17.00.

6. Wspólnota Kościoła Domowego, swoje spotkanie formacyjne będzie miała w piątek po Mszy św. o godz. 18.30.

7. W sobotę o godz. 19.30 w salce na plebanii będzie miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu obowiązkowych katechez przedchrzcielnych dla rodziców i rodziców chrzestnych.

8. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej wraz z rodzicami odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 9.30.

9. Również tego dnia, podczas Mszy św. o godz. 11.00, poświęcone zostaną medaliki dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, zaś rodziców dzieci po zakończonej Eucharystii zapraszamy na konferencję.

10. W minioną sobotę rozpoczęliśmy przygotowanie do sakramentu bierzmowania w sytuacji nadzwyczajnej dla dorosłych, którzy ukończyli 21 lat. Katechezy odbywają się w sali parafialnej na plebanii w soboty do 23 lutego 2019 r. o godz. 20.00.

11. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. Zarówno opłatki na wigilijny stół, jak i świece (w cenie 6 i 13 zł) oraz świąteczne kartki można nabyć przy wyjściu z kościoła.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".