II NIEDZIELA ZWYKŁA
19 stycznia 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W środę przypada XXXIV rocznica śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty. Prośmy o rychłą Jego beatyfikację. W Gorzowie Wlkp. tego dnia będą miały miejsce diecezjalne obchody tej rocznicy.

4. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł mamy stawać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary.

5. W sobotę – jak zawsze 25 dnia miesiąca - zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

6. Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary na kontynuację prac remontowo - budowlanych w naszym sanktuarium. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas po zakończonych Mszach św. będzie zbierał do puszek ofiary dla najbardziej potrzebujących naszej wspólnoty parafialnej.

7. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Przypominamy, że w trakcie kolędy kancelaria parafialna czynna jest tylko w soboty od 10.00 do 11.00 a w sprawach pilnych po Mszach św. W tym okresie nie ma też możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed wieczorną Mszą św. Szczegółowy porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami, zamieściliśmy go również na sanktuaryjnej stronie internetowej. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie - prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w biurze parafialnym, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.

PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH 2020 [PDF]

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".