VI NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lutego 2020

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

3. Jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca składanymi na tacę ofiarami zasilamy nasz fundusz remontowo-budowlany. Za tydzień zaś Parafialny Zespół Caritas zbierał będzie do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim życzliwym Ofiarodawcom za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. swoje spotkanie będzie miała Grupa Biblijna, zaś Grupa św. o. Pio po Mszy św. wieczornej w środę.

5. W środę naszym parafialnym zwyczajem po Mszy św. o godz. 9.30 i 18.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele zbawienia może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

6. W czwartkowy wieczór o godz. 17.45 - wraz z grupą Przyjaciół Paradyża - zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz Mszę św. o godz. 18.30.

7. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni, jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

8. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny. Przypominamy o możliwości uczestniczenia we wtorkowych spotkaniach Anonimowych Alkoholików, które zainagurowaliśmy w minionym tygodniu.

9. Trwają zapisy na IV Zielonogórskie Warsztaty liturgiczno-muzyczne, które odbędą się w dniach 13-15 marca 2020 r. Prowadzącymi będą Hubert Kowalski i Leopold Twardowski. Koszt uczestnictwa to 90 zł. Organizatorzy zapewniają osobom spoza Zielonej Góry nocleg. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego oraz Prezydenta Miasta Zielona Góra. Zapraszamy osoby w każdym wieku. W zeszłym roku udział wzięło ponad 170 uczestników z całej Polski. Więcej informacji na stronie www.wlm.zgora.pl lub na plakacie.

10. Caritas naszej diecezji to wspólne dobro i dzieło Kościoła diecezjalnego a jednocześnie jedna z Organizacji Pożytku Publicznego w Polsce, na które można przekazać 1% podatku dochodowego. Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały wszelkie działania charytatywne prowadzone przez naszą Caritas. Zachęcamy do włączenia się w akcję „1% podatku-100% serca”. Szczegóły jej dotyczące znajdziemy na ulotkach wyłożonych na stolikach w naszym kościele.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".