XV NIEDZIELA ZWYKŁA
15 lipca 2018

1. Dzisiaj XV niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca – tradycyjnie ofiary składamy na zakończenie prac remontowych domu parafialnego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. W sobotę 21 lipca wyrusza Pielgrzymka rowerowa ze Strzelec Krajeńskich na Jasną Górę.
4. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedzielę i święta nie ma Mszy św. o godz.16.00.
5. Nauka dla rodziców i chrzestnych III sobotę miesiąca – 21 lipca w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w sali konferencyjnej o godz. 19.30
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”
7. Parafia p.w. św. Michała Archanioła zaprasza Pieszą Pielgrzymkę ze Świebodzina na Jasną Górę, która wychodzi 1 sierpnia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
8. Władze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe apelują do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Informują zarazem, że na przejazdach po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatek znajdują się żółte naklejki z numerem przejazdu. W przypadku awarii, zagrożenia lub wypadku należy zadzwonić na wskazany również na naklejce numer telefonu podając operatorowi numer przejazdu. Przekazanie informacji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa.
9. "Jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Boga" (por. J 11,40) Serdecznie zapraszamy w Roku Jubileuszowym dnia 16 sierpnia (czwartek) do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie na spotkanie rekolekcyjno-modlitewne, które poprowadzi o. James Manjackal. Szczegółowy plan i warunki zapisów na tablicy ogłoszeń.
10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy XVIII Tydzień Św. Krzysztofa – organizowany przez MIVA POLSKA. Organizacja ta prowadzi zbiórkę na środki transportu dla misjonarzy. Za tydzień zbiórka do puszek na ten cel. Wspierając tę akcję, dziękujemy za szczęśliwe podróżowanie w ciągu całego roku. Modlimy się również o rozwagę dla wszystkich użytkowników dróg oraz o bezpieczeństwo dla wszystkich podróżujących.
11. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa zapewniając o naszej serdecznej modlitwie.

Dekretem z dnia 20.06.2018r. na własną prośbę z dnia 27 lutego 2018r. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński zwalnia z obowiązku Proboszcza i Kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie i przenosi w stan spoczynku. Msza św. na pożegnanie zostanie odprawiona 29 lipca o godz. 12.30. Otoczmy Księdza Proboszcza naszą modlitwą, prosząc zwłaszcza o łaskę zdrowia i błogosławieństwo Boże.

"Jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Boga" (por. J 11,40)
Serdecznie zapraszamy w Roku Jubileuszowym do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie na spotkanie rekolekcyjno-modlitewne, które poprowadzi o. James Manjackal.
Termin: 16 sierpnia 2018 (czwartek)
Miejsce spotkania: Rokitno (Gmina Przytoczna), plac przy ołtarzu
polowym od strony bazyliki.
Program spotkania:
godz. 11.30 – modlitwa uwielbienia i Anioł Pański, prowadzona przez zespół muzyczny JP2 z Krosna Odrz.
12.00 – 14.00 – pierwsza konferencja ojca Jamesa Manjackala
14.00-14.45 - przerwa (posiłek) (w tym czasie gra i śpiewa zespól JP2)
14.45 – 16.30 - druga konferencja ojca Jamesa
16.30 -17.00 przerwa (w tym czasie gra i śpiewa JP2)
17.00 – Msza Święta celebrowana przez ojca Jamesa
19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa wstawiennicza, o uzdrowienie…
21.00 – Apel Maryjny
Wszyscy pragnący wziąć udział w tym spotkaniu mogą dokonywać zapisów poprzez wpłatę na
podane poniżej konto 30 zł tzw. wpisowego. Dowód wpłaty należy wydrukować - TO BĘDZIE TWOJA KARTA WSTĘPU!
Uwaga! Nie ma innej możliwości dokonywania zgłoszeń!
Wpłaty dokonujemy z dopiskiem "rekolekcje + numer telefonu" - Uwaga! W przypadku wpłaty za więcej niż jedną osobę w tytule koniecznie wpisujemy imiona i nazwiska wszystkich zgłaszanych osób.
Parafia pw. Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie
Rokitno 37 66-340 Przytoczna
nr konta: 15 1240 6494 1111 0010 8294 9834
Jeżeli chcielibyśmy wesprzeć organizację spotkania bez dokonywania zgłoszenia udziału w spotkaniu, w tytule wpłaty wystarczy wpisać "pomoc". Zapraszamy!

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".