XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
12 listopada 2017

1. Dziś XXXII Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Zapraszamy do modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki w ciągu tygodnia: dzisiaj o godz. 17.00, w poniedziałek o godz. 17.30 (ze względu na nabożeństwo fatimskie), a we wtorek i w środę o godz.17.45.

3. Za tydzień w niedzielę poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. konferencja dla ich rodziców.

4. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w środę po Mszy św. wieczornej. Osoby zainteresowane są zobowiązane do uczestnictwa w trzech konferencjach. Po zakończeniu nauk otrzymają zaświadczenie.

5. W niedzielę 19 listopada spotkanie grupy synodalnej w sali konferencyjnej o 17.00.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie- szczególnie gdzie toczą się wojny i panuje głód

7. W przyszłą III niedzielę miesiąca tradycyjnie wspieramy przez ofiary na tacę czy indywidualne prace przy Domu Parafialnym.

8. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszym Kościele od 1 do 3.12.2017r., rozpoczęcie w piątek 1 XII o godz. 19.00, zainteresowanych prosimy o zapisywanie się przez stronę internetową parafii.

9. Konferencja „Biblia o finansach” odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu dnia 25 listopada. Więcej szczegółów znajduje się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl

10. Terenowe biuro Radia Maryja przy parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Świebodzinie organizuje pielgrzymkę 2 grudnia do Torunia na uroczystości 26 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy i informacje w kawiarence „POD PLEBANIĄ” – PARK MBKP W ŚWIEBODZINIE.

11. Zapraszamy na otwarcie wystawy pt. Polskie losy we wspomnieniach najstarszych mieszkańców Świebodzina. Wystawa jest owocem nagrań przeprowadzonych z wybranymi najstarszymi mieszkańcami naszego miasta i powiatu. Otwarcie wystawy poprzedzi Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w obrządku naszych przodków tzw. Msza trydencka. Poprzez wystawę i Mszę z towarzyszeniem chorału gregoriańskiego pragniemy rozpocząć obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Gorąco zapraszamy 26 listopada o godz. 16.00 do kościoła p.w. św. Michała Archanioła. Stowarzyszenie Rodzin Świebodzińskich Ars Familia.

12. Na ekrany kin wchodzi jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych w historii pt. „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. „Sprawa Chrystusa” w kinach od 17 listopada. Gorąco zachęcamy.

13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół a szczególnie na trwające prace remontowe plebanii.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Polecamy kalendarze: Papieski i Maryjny po 3 zł, do pobrania gratis „Dobre Nowiny”.

15. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i gościom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień pamiętając w naszych modlitwach.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (PDF)

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.