III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
19 marca 2017

1. Dziś III niedziela miesiąca – ofiary składane na tace przeznaczone są na prace remontowe Sanktuarium i Domu Parafialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro świętować będziemy Uroczystość św. Józefa, która została przeniesiona z dnia dzisiejszego.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio.

4. We wtorek, środę, czwartek i sobotę w kinie świebodzińskim będzie grany film „Zerwany kłos” o błogosławionej Karolinie Kózkównie.

5. W piątek 24 marca inicjatywa „24 godziny dla Pana”. W naszym Sanktuarium rozpoczniemy Drogą Krzyżową o 14.30 i Godziną Świętą, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00 – zakończona dodatkowo wieczorną Drogą Krzyżową.

6. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz.9.30 będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji. Dlatego dziś można wziąć ze sobą deklaracje, które rozłożone są na ołtarzu św. Józefa.

7. W sobotę o godz. 14.00 na cmentarzu pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem. Od godz.13.30 modlitwa różańcowa w kaplicy cmentarnej.

8. Mszą św. o godz. 18.30 w sobotę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi nam ks. prof. Andrzej Bohdanowicz. Plan rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej, w gablocie oraz w naszej gazetce parafialnej.

9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę samolotową do Fatimy proszone są o zgłoszenie się do zakrystii i pobranie formularza zgłoszeniowego oraz przygotowania pierwszej wpłaty. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd.

10. W dniach 1 – 10 lipca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Włoch – Śladami Świętych. W zakrystii do wzięcia szczegółowy plan pielgrzymki.

11. Ruszyły zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisać się można przez stronę internetową www.edk.org.pl lub w naszej zakrystii.

12. Od dziś do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny w cenie 15 zł, a także kartki wielkanocne w promocyjnych cenach. Natomiast młodzież sprzedawać będzie kartki zrobione własnoręcznie, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wakacyjne wyjazdy oazowe.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli. Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego, a także naszej parafialnej gazetki „Życie Miłosierdzia”, w której m.in. artykuł o św. Józefie i plan rekolekcji. Koszt 2 zł.

14. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na nasz kościół. Naszym Parafianom i wszystkim gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Zapowiedzi przedślubne - PDF

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2017 odbędzie się 21 maja 2017:
I grupa - klasy IIIa, IIId, IIIe, IIIf - o godz. 9.00,
II grupa - IIIb, IIIc, IIIg, IIIh o godz. 11.00.

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE W ŚWIEBODZINIE 2016/2017