XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
11 sierpnia 2019

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Składane dziś na tacę ofiary - jak zawsze w drugą niedzielę sierpnia - przeznaczone zostaną na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 17.45.

4. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymkami do maryjnych sanktuariów, osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

5. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym stąd też Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym wakacyjnym. Zebrane zaś na tacę ofiary przeznaczone zostaną na wsparcie uboższych parafii naszej diecezji. Tradycyjnie podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

6. Tego też dnia przeżywamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku - „cudu nad Wisłą” - i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. Na godz. 12.30 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz powiatowych, gminnych, kombatantów, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Pożarnej, organizacji społecznych i związkowych.

7. Przypominamy również, że w tym dniu w rokitniańskim sanktuarium będą miały miejsce Diecezjalne Dożynki a w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu - uroczystości odpustowe.

8. W piątek - 16 sierpnia – przypada dzień imienin bpa seniora Stefana Regmunta. Polecamy drogiego solenizanta wstawiennictwu jego świętego patrona.

9. Przypominamy o obowiązującym w naszej diecezji przygotowaniu do sakramentu chrztu dla rodziców i chrzestnych i organizowanych w parafiach naszego miasta naukach. Zgodnie z ich harmonogramem w najbliższą sobotę zapraszamy na spotkanie w naszej parafii po Mszy św. wieczornej. Przypominamy, że wszyscy kandydaci na chrzestnych oraz rodzice mają obowiązek taki kurs odbyć.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".