XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
24 września 2017

1. Dziś XXV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jest to niedziela modlitw o trzeźwość narodu oraz pierwsza niedziela synodalna Pierwszego Synodu naszej diecezji. Zachęcamy do modlitwy za ojców synodalnych i o obfite owoce tego wydarzenia. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy katechetów pracujących w naszej parafii i po jednym liderzez wszystkich grup parafialnych na pierwsze spotkanie zawiązującej się rady duszpasterskiej naszej parafii, która zarazem stanie się także parafialnym zespołem synodalnym.

2. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na działalność naszej Parafialnej Caritas.

3. Zachęcamy do pomocy, w pracach porządkowych i pielęgnacji zieleni, przy Figurze Chrystusa Króla w poniedziałki o godz. 16.00. Każda para rąk mile widziana. Bardzo dziękujemy, szczególnie stałej ekipie pomocowej, a także Paniom, które troszczą się o porządek przy Sanktuarium.

4. Zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Królowej Pokoju, które rozpocznie się 25 Września Różańcem o godz. 18.00.

5. Spotkanie Oazy Dorosłych w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.

6. W piątek 29 Września święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – suma odpustowa w kościele św. Michała w Świebodzinie o godzinie 18.00. Zachęcamy do udziału.

7. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się miesiąc Październik – miesiąc modlitwy różańcowej – zapraszamy w Niedziele na godz. 17.30, a w tygodniu na godz. 18.00. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

8. Dnia 7 października na granicy Polski, rozpocznie się Ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do granic” w intencji naszej Ojczyzny. Wierzymy że przyczyni się to do pogłębienia wiary i rozpowszechnienia praktyki modlitwy różańcowej w naszym Narodzie. Organizowany jest wyjazd parafialny – naszym kościołem stacyjnym jest kościół NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą. Zapraszamy chętnych do zapisywania się w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł. godz. wyjazdu – 8.00 ze Świebodzina. Również w sobotę 7 Października organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna – zapisy na wyjazd parafialny w zakrystii.

9. Warsztaty muzyczno-wokalne „Fatimskiej Królowej różańca wyśpiewajmy” odbędą się w naszej parafii 7/8 Października. Zapisy w zakrystii.

10. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od wielu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00, by wyruszyć z naszej świątyni ku figurze Chrystusa Króla z Koronką na ustach. Zapraszamy także w tym roku. Tego dnia Msza św. z godziny 15.00 odprawiona będzie o godz. 14.30.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa zapewniając o naszej serdecznej modlitwie.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (PDF)
Pragnących skorzystać z kursu przedmałżeńskiego w parafii pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie prosimy o zapisy online pod adresem: http://michael.swiebodzin.pl/kurs/

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE W ŚWIEBODZINIE 2016/2017