XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 listopada 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Skłądanymi do puszek ofiarami wspieramy dzieło Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

3. 101. rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. W naszym mieście uroczysta Msza św. sprawowana będzie jutro o godz. 10.30 w par. pw. św. Michała Archanioła. Po jej zakończeniu nastąpi przejście pod Pomnik Niepodległości w parku Chopina i ciąg dalszy wspólnego świętowania tej szczególnej rocznicy.

4. W środę, 13 listopada, przypada święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji i doroczny odpust w ich międzyrzeckim sanktuarium. To również dzień naszego comiesięcznego czuwania fatimskiego. Wyjątkowo jednak - ze względu na trwającą jeszcze do soboty włącznie wspólną modlitwę za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych - różaniec odmówimy po zakończeniu Mszy św. Przypominamy również, że na wypominkach gromadzimy się w ciągu tygodnia o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 17.00.

5. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie zapraszamy grupę młodszą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII.

6. Z racji listopadowej modlitwy za zmarłych w piątek o godz. 15.00 - po drodze krzyżowej – nie będzie nabożeństwa Godziny Miłosierdzia lecz odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych w minionym roku parafian, o których przypominają nam znajdujące się w naszej świątyni klepsydry oraz polecanych w naszych wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny, bliskich zmarłych.

7. W sobotę na Mszę św. o godz. 9.30 i spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VIII. Wieczorem o godz. 19.30 będzie miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu obowiązkowych katechez przedchrzcielnych dla rodziców i rodziców chrzestnych.

8. Ze względu na konferencję dekanalną w sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

9. Składanymi za tydzień na tacę ofiarami wspierać będziemy kontynuację prac remontowo - budowlanych w naszym sanktuarium. Wszystkim ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W związku z trwającymi przygotowaniami do koronacji wizerunku Matki Bożej Paradyskiej istnieje możliwość złożenia ofiary na koronę dla Maryi - Wychowawczyni Powołań Kapłańskich poprzez zakup przygotowanych w tym celu „cegiełek”. Wysokość ofiary zależy od woli ofiarodawcy. Ofiarodawcy mogą również według własnej woli, przekazać swoje dane osobowe, do czego służy odrywana część „cegiełki”. Zainteresowanych taką formą wsparcia inicjatywy koronacji zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".