XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
11 listopada 2018

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. W naszym mieście uroczysta Msza św. sprawowana będzie dziś o godz. 10.30 w par. pw. św. Michała Archanioła. Po jej zakończeniu nastąpi przejście pod Pomnik Niepodległości w parku Chopina i ciąg dalszy wspólnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy. W to świętowanie wpisuje się również inicjatywa uruchomienia dzwonów we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji w dzisiejsze południe oraz odśpiewanie przed sumą parafialną Hymnu Rzeczypospolitej.

3. We wtorek, 13 listopada, przypada święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji i doroczny odpust w ich międzyrzeckim sanktuarium. To również dzień naszego comiesięcznego czuwania fatimskiego. Wyjątkowo jednak - ze względu na trwającą jeszcze do czwartku włącznie wspólną modlitwę za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych - różaniec odmówimy po zakończeniu Mszy św. Przypominamy również, że na wypominkach gromadzimy się w ciągu tygodnia o godz. 17.45 a w niedzielę o godz. 17.15.

4. W sobotę o godz. 19.30 w salce na plebanii będzie miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu obowiązkowych katechez przedchrzcielnych dla rodziców i rodziców chrzestnych.

5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 11.00, poświęcone zostaną książeczki dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, zaś rodziców dzieci po zakończonej Eucharystii zapraszamy na konferencję.

6. Składanymi za tydzień na tacę ofiarami wspierać będziemy kontynuację prac remontowo - budowlanych w naszym sanktuarium. Wszystkim ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy naszej młodzieży, która poprzez przygotowanie w ubiegłą niedziele jednorazowej kawiarenki parafialnej, chce mieć swój udział w tegorocznej edycji programu "Szlachetna Paczka". Dziękujemy wszystkim, którzy w tym przedsięwzięciu ich wsparli.

8. Dziękujemy również naszym parafianom za wykonane prace porządkowe wokół kościoła i przy figurze Chrystusa Króla.

9. Przygotowany został kolejny z tomów, opisujący kościoły naszej diecezji. Na stronach albumu, bogato ilustrowanych zdjęciami wykonanymi specjalnie na potrzeby publikacji, zaprezentowane zostały wszystkie kościoły parafialne i filialne kolejnych dekanatów. Wśród nich odnajdziemy i nasze sanktuarium z jego historią. Chętnych do nabycia albumu, który kosztuje 80 zł, zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".