XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
23 września 2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. Zgodnie z zapowiedzią Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym naszej wspólnoty parafialnej.

3. W czwartek zapraszamy na godz. 17.40 na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i rodzin za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Nabożeństwo związane będzie również z możliwością ucałowana przechowywanych w naszym kościele sanktuaryjnym jego relikwii.

4. W sobotę przypada święto wielkich Bożych posłańców broniących nas i pouczających - Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

5. Już po raz dziesiąty w najbliższy piątek - 28 września - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic całego świata pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym roku modlić się będziemy szczególnie o pokój na świecie, co jest tak ważne w obecnym kontekście, gdy – jak mówi papież Franciszek – mamy wojnę w kawałkach. Wraz z naszym parafialnym Ogniskiem Miłosierdzia zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę przypominającą o przesłaniu Bożego miłosierdzia, które Jezus dał św. siostrze Faustynie. W naszej parafii jak zawsze spotkamy się na Godzinie Miłosierdzia, by później z modlitwą na ustach ruszyć w stronę Figury Chrystusa Króla.

6. Kandydatów do bierzmowania z klas VII za tydzień zapraszamy wyjątkowo na Mszę św. o godz. 12.30 i spotkanie formacyjne po jej zakończeniu.

7. W niedzielę 9 września około południa zgubiono na osiedlu Łużyckim w rejonie bloków nr 11,15,19 kopertę z pieniędzmi przeznaczonymi na prezent ślubny. Zostaliśmy poproszeni o pomoc i przekazanie informacji - szczegóły znajdziemy w naszej gablocie parafialnej.

8. Inicjatywa Wspólnoty św. o. Pio zatytułowana "Czyścimy czyściec" ze względu na nasze uroczystości jubileuszowe przesunięta zostaje na pierwszy piątek miesiąca października.

9. Organizujemy wyjazd do Warszawy na "Stadion Młodych". Spotkanie odbędzie się 6 października, koszt wyjazdu - 110 zł, zapisy u ks. Przemysława.

10. Świętujemy dziś zbliżającą się X rocznicę ustanowienia naszej parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wielbić niepojętą i niezgłębioną tajemnicę Bożego miłosierdzia, wyrazić Bogu naszą wdzięczność za to, że oczyma duszy możemy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już po wielokroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień. Pragniemy to uczynić podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej dziś w naszym Sanktuarium o godz. 12.30.
Chcemy również wspólnie dzielić radość podczas festynu zorganizowanego na błoniach przy Figurze Chrystusa Króla. W jego programie przewidziano m.in.: loty balonem na uwięzi, akrobacje motocrossowe, pieczenie chleba, loterię fantową, licytację na rzecz dzieci, malowanie twarzy, zabawy i gry zręcznościowe z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, wozów strażackich. Do dyspozycji będą: kuce, plac zabaw eurobungee, trampoliny, dmuchańce, zjeżdżalnie, szkółka łucznictwa. Na scenie usłyszeć będziemy mogli: Przemka Szczotko, Radosława Babireckiego, rapera Arkadio, Świebodzińską Orkiestrę Dętą, zespół "Echo Kresowian". Będzie również możliwość zgłoszenia gotowości oddania szpiku i stania się jego dawcą. W strefie gastronomii można będzie zjeść smaczny posiłek i spróbować domowego ciasta z kawą i herbatą.
Całość pragniemy zakończyć Adoracją Najświętszego Sakramentu z dziękczynno - przebłagalnym koncertem. W tej modlitewnej części posługiwać będzie nasz parafialny zespół "Vox Cordis", który w tym roku również obchodzi 10-lecie swego istnienia.

PLAN FESTYNU PARAFIALNEGO:
godz.12.30 - Jubileuszowa Msza św.
godz. 13.40 - Procesja pod Figurę Chrystusa Króla
godz. 14.20 - Powitanie
godz. 14.25 - Koncert - Przemek Szczotko
godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
godz. 15.30 - Koncert Świebodzińskiej Orkiestry Dętej
godz. 16.10 - Pokaz Klubu sportowego "Flik" Świebodzin
godz. 16.40 - Konkurs dla dzieci "Ślimak"
godz. 17.00 - Koncert zespołu "Echo Kresowian"
godz. 17.30 - Koncert powarsztatowy (A. Handziuk i G. Aleksiewicz)
godz. 18.15 - Koncert Arkadio
godz. 19.00 - Finał Loterii Fantowej "Parafia-Dzieciom"
godz. 19.20 - Koncert - Radosław Babirecki
godz. 19.40 - Licytacja
godz. 20.15 - Adoracja z jubileuszową posługą zespołu "Vox Cordis"
godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i błogosławieństwo na zakończenie
godz. 21.15 - Ognisko dla wytrwałych

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".