XV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lipca 2017

1. Dziś XV niedziela zwykła w roku liturgicznym. Bóg zapłać za ofiary składane na remont domu parafialnego, którego remont jest konieczny.

2. Przypominamy, że możliwość spowiedzi jest pół godziny przed każdą Mszą świętą.

3. Dziś na Mszy św. o 930 i 1230 będzie można poświęcenia szkaplerzy. Jest również nabycia szkaplerza w zakrystii.

4. Dzisiaj księża Adam i Damian o 1230 odprawią Mszę Świętą Prymicyjną i udzielą specjalnego błogosławieństwa i rozdadzą swoje obrazki. Zachęcamy gorąco do modlitwy za naszych drogich Neoprezbiterów.

5. W poniedziałek 17 lipca o godz. 1130 Msza Święta pogrzebowa Śp. Henryka Piotrowskiego – ojca księdza Mirosława i Siostry Urszulanki. Natomiast pochówek na cmentarzu będzie o godz. 1300.

6. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

7. Od przyszłej niedzieli w parafiach naszej diecezji będą sprzedawane cegiełki na odbudowę katedry o nominałach 10, 20, 50, 100, 200 zł.
Ksiądz Biskup Diecezjalny zwraca się już do wszystkich diecezjan o wsparcie materialne tego wielkiego dzieła.
Można także będzie składać ofiarę do specjalnej skarbony przy wejściu do kościoła. Za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców każdego I dnia miesiąca w 7 sanktuariach naszej Diecezji (także naszym) będą odprawiane Msze Święte.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

9. Naszym parafianom, pielgrzymom, gościom, solenizantom i jubilatom życzymy w tym tygodniu obfitości Bożego błogosławieństwa.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej".

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI WEEKENDOWY
Plan kursu zostanie podany we wrześniu

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE W ŚWIEBODZINIE 2016/2017