UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ROKITNIAŃSKIEJ
18 czerwca 2017

1. Dziś nasza diecezjalna Uroczystość – Najświętszej Maryi Panny z Rokitna, Matki Cierpliwie Słuchającej. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium w Rokitnie rozpoczną się o godz.9.00 i potrwają przez cały dzień. Centralna Msza św. o godz.12.00. Matce Bożej powierzamy całą naszą diecezję, parafię i rodziny.

2. Dziś III Niedziela miesiąca. Naszą szczególną ofiarą wspieramy konieczne i pilne prace przy Domu Parafialnym. Za wszystkie dary serca składamy wielkie Bóg zapłać.

3. Do czwartku trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła, a następnie Msza św. Zapraszamy dzieci komunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatów oraz wszystkich naszych parafian do udziału.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w sali na plebanii.

5. We wtorek 20 czerwca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci św. o. Pio.

6. W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną za mijający rok szkolny w piątek o godz.8.00. Wcześniej, tzn. w środę od godz.17.00 zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi św. Szczególnie prosimy do spowiedzi dzieci z klas trzecich.

7. Także w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz.7.00; 9.30; po Godzinie Miłosierdzia około godz.16.00 i 18.30.W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

8. W piątek 23 czerwca o godz. 19.00 w sali konferencyjnej rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapraszamy pary myślące o ślubie, szczegóły na stronie internetowej.

9. W sobotę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – dzień imienin ks. Proboszcza. Msze św. w intencji Solenizanta o godz.7.00 i 18.30. Księdzu Proboszczowi życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej, zdrowia i sił na każdy dzień życia.

10. Także 24 czerwca w Jordanowie na „Wapnach” odbędą się 13 Diecezjalne Zawody Wędkarskie o puchar ks. Bpa Adama Dyczkowskiego. Szczegóły na plakacie.

11. Terenowe Biuro Radia Maryja przy parafii Najświętszej Maryi Panny w Świebodzinie organizuje w dniach 8 – 9 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt 140 zł z noclegiem. Zapisy w kawiarence pod plebanią.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, a na stoliku przy wyjściu z kościoła modlitewnik „Fatima – orędzie nadziei” w cenie 5 zł.

13. Naszym parafianom, pielgrzymom, gościom, solenizantom i jubilatom życzymy w tym tygodniu obfitości Bożego błogosławieństwa.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI WEEKENDOWY
23 czerwca 2017 (piątek) - godz. 19.00 - 20.30
24 czerwca 2017 (sobota) - godz. 10.00 - 14.00
25 czerwca 2017 (niedziela) - godz. 19.00 - 20.30

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE W ŚWIEBODZINIE 2016/2017