NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
23 kwietnia 2017

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego – odpust w naszym Sanktuarium. Msza św. odpustowa o godz.12.30. Podczas tej Mszy św. będziemy wspólnie świętowali 25-lecie kapłaństwa ks. Prof. Grzegorza Chojnackiego. Słowo Boże na tej uroczystości wygłosi dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego ks. prof. Kazimierz Dullak. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym Jubilacie. Po Mszy św. uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, dlatego zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy na godz.15.00 do naszego Sanktuarium.

2. Dzisiejsza niedziela jest także Świętem Patronalnym Caritas. Z całego serca dziękujemy wszystkim członkom naszej Parafialnej Caritas, za czas i serce, które wkładają w codzienną działalność. Dziękujemy także darczyńcom i wolontariuszom za ofiary i wszelką pomoc. Niech Zmartwychwstały Jezus obdarza codziennie swym błogosławieństwem i radością z dzielenia się z potrzebującymi.

3. Po każdej Mszy św. zbieramy dziś do puszek ofiary, które zgodnie z życzeniem Papieża Franciszka zostaną przekazane ofiarom wojny w Syrii.

4. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski – przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.

5. W czwartek 27 kwietnia o godz.17.30 Grupa Przyjaciół Paradyża zaprasza na adorację i modlitwę w intencji kapłanów i powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

6. W przyszłą niedzielę 30 kwietnia organizowana jest VI Diecezjalna Pielgrzymka Motocyklistów do Rokitna. O godz.13.00 spotkanie przy Figurze Chrystusa Króla, błogosławieństwo i wyjazd do Rokitna.

7. W niedzielę 7 maja Grupa Przyjaciół Paradyża organizuje pielgrzymkę do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Chętni mogą zgłaszać się do zakrystii bądź bezpośrednio do Pani Teresy Adamik.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na nasz kościół.

10. Naszym parafianom i wszystkim gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz wielu łask Jezusa Miłosiernego.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2017 odbędzie się 21 maja 2017:
I grupa - klasy IIIa, IIId, IIIe, IIIf - o godz. 9.00,
II grupa - IIIb, IIIc, IIIg, IIIh o godz. 11.00.

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE W ŚWIEBODZINIE 2016/2017