Parafia Rzymsko-Katolicka
pw. Miłosierdzia Bożego
Osiedle Łużyckie 52
66-200 Świebodzin

Telefon dyżurny:
+48 699 973 439

sanktuarium.milosierdzia@gmail.com

Hotel Przystań Pielgrzyma
+ 48 604 252 137

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 marca 2018

1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w parafii, które poprowadzi ks. prof. Radosław Gabrysz z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Szczegółowy plan rekolekcji przy wyjściu na stoliku, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Dziś o godzinie 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym . Ofiary z Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty i na wystrój Bożego Grobu.
2. W piątki Droga Krzyżowa o godz.14.30 przed Godziną Miłosierdzia, dla dzieci o 16.30, a dla dorosłych o 18.00.
3. Dziś III niedziela miesiąca – bardzo prosimy o ofiary na tacę, ale także na konto czy osobiste na zakończenie prac remontowych Domu Parafialnego.
4. W przyszłą niedzielę 25 marca - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W tym dniu jak co roku ulicami naszego miasta wyruszy Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 w kościele NMP Królowej Polski. Droga Krzyżowa przejdzie następującymi ulicami: Kilińskiego,
Głogowska, Kolejowa, Sulechowska. Zakończenie nabożeństwa w kościele Miłosierdzia Bożego około godz. 18.00. Drogę Krzyżową w tym roku organizuje i poprowadzi Parafia NMP Królowej Polski. Prosimy zabrać ze sobą różaniec i książeczkę do nabożeństwa.
5. W poniedziałek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
6. W dniach 19-25 marca w Zielonej Górze – Festiwal Życia.
7. Spotkanie grupy o. Pio we wtorek po Mszy św. wieczornej
8. W piatek 23 marca – Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w Rokitnie. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
9. W sobotę 24.03.2018r o godz. 14.00 na świebodzińskim cmentarzu odbędzie się ceremonia pogrzebowa Dzieci Nienarodzonych.
10.Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii –13,14 i 15.04. 2018r., zapisy przez internet.
11.W środę 21 marca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 spotkanie organizacyjne uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i odbiór pakietów w sali konferencyjnej na plebanii.
12.Organizujemy wyjazd na XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000 w dniu 2 czerwca. Koszt 50zł. Zapisy w zakrystii. Informacje u ks. Przemysława.
13. W sobotę 24 marca po Mszy św. wieczornej modlitewne spotkanie młodych z okazji Światowych Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym.
14.Organizowany jest wyjazd na Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym w dniu 25 marca do Międzyrzecza. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
15.Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizuje obóz biblijny dla dzieci w wieku 9-14 lat pod hasłem "ODKRYWCY 2018". Główną ideą jest to, że dzieci w oparciu o teksty biblijne będą uczestniczyły w warsztatach dotyczących odkrywania swoich talentów (muzyczny, plastyczny, pierwsza pomoc etc.). Obóz biblijny odbędzie się w Złotym Stoku w dniach 3-12 lipca 2018 r. Zapisy już trwają, a szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.ubiblijnieni.pl i Facebooku Odkrywcy 2018. Informacji udziela także pani Wioletta Matunin.
16.Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowo-rekreacyjny do Budapesztu, Chorwacji i Medjugorie na 12 dni w terminie od 28.07 do 08.08.2018r. Oferta pielgrzymki jest skierowana szczególnie do młodzieży gimnazjalnej, ze szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej ze względu na 29 Festiwal Młodych. Więcej informacji u ks. Krzysztofa – tel. 503859844. Plan wyjazdu do pobrania w zakrystii i na stronie internetowej. Spotkanie organizacyjne i zapisy w sobotę 24 marca po Mszy św. wieczornej w sali konferencyjnej na plebanii. Koszt pielgrzymki 300 euro + 550 zł.
17. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do oddania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Szczegóły na plakatach, kalendarzykach oraz na stronie www.caritaszg.pl.
18.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Jest do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz do pobrania gratis – „Dobre Nowiny”.
19. Świece Caritas do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz kartki wielkanocne.
19.Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół. Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz naszym parafianom i gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa zapewniając o naszej serdecznej modlitwie.

ks. Jan Romaniuk,
PROBOSZCZ

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 2018

Ekstremalna Droga Krzyżowa
Wieczór przed kompem. Może herbata, może pizza. Film na Netflixie lub gra na Steamie. Nie? No to książka, dobra. Godzina na Messengerze. Zejdzie. Zawsze schodzi. Zmęczenie? Więc do spania. W ciepłym łóżku, wygodnie, tak jak lubisz. U siebie?

Który wieczór naprawdę PRZEŻYJESZ? Którą noc będziesz chciał opowiedzieć? Co z tego zostanie Ci do zapamiętania?

Ten pierwszy scenariusz to EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ten drugi znasz. Lubisz? Dokąd Cię on prowadzi?

Nie chcę Cię namawiać. To Ty decydujesz. To Twoje życie. Nikt nie przeżyje go za Ciebie. I nikt lepiej od Ciebie nie wie, czego potrzebujesz.
Nie powiem: podejmij wyzwanie. Ale powiem Ci, czym ono jest.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nocna wędrówka do granic swoich możliwości. Lub poza nie. Do miejsca, z którego lepiej widzisz swoją duchowość. Jeśli zechcesz. Nie po to, by ktoś zobaczył i powiedział, że Cię podziwia, ale po to, byś to Ty poznał lepiej własną duchowość.

Co może być ważniejszego?
Na EDK wychodzisz poza strefę komfortu. Porzucasz ją na rzecz wyzwania. Przekraczasz siebie; swoje ograniczenia i przyzwyczajenia. Przemieniasz się. Ekstremalnie zmęczony odkrywasz w sobie pokłady siły, o którą nawet się nie podejrzewałeś. Docierasz do nich. One tam są, ale nie znajdziesz ich, siedząc przed komputerem.

Jeśli chcesz poznać Prawdę, obudzić w sobie zmianę, otworzyć się na Boga i drugiego człowieka; rusz w drogę. Jeśli nie ; zostań, gdzie jesteś.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się zawsze w Wielkim Poście. W tym roku większość z nas wyruszy w nią 23 marca. Rozpoczniemy mszą świętą o godz. 18.30, a potem wyjdziemy na wybrane przez siebie, wcześniej przygotowane trasy. Na stronie www.edk.org.pl można ich znaleźć kilkaset; nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych czy w Kanadzie. Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Idziemy samotnie lub w niewielkich grupach. Mamy ze sobą aplikację z opisem trasy i śladem GPS, ale z orientacją w terenie musimy radzić sobie. Sami też troszczymy się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymujemy się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej i czytamy rozważania. Ze zmęczenia czasem plącze się język. Kończymy rano, dotarciem do punktu docelowego. Z reguły jest to sanktuarium. W zeszłym roku z naszej parafii wyruszyło na" drogę przełomu" ponad 200 osób, natomiast do nas pod figurę dotarło ponad 600 osób w całej diecezji wzięło udział blisko 1600 osób. W tym roku masz do wyboru w naszej diecezji 20 tras z czego 3 wyruszą z naszego miasta.

Jeśli chcesz żyć ekstremalnie wejdź na www.edk.org.pl.
Zapisy od Środy Popielcowej (14 lutego).

Spotkanie w naszej parafii dla zainteresowanych uczestnictwem w EDK w niedzielę 18 lutego o godzinie 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie i gorąco dziękuję
Liderzy EDK Michał, Krzysztof i Rafał


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Do stanu małżeńskiego przygotowują się:

1. Paweł Tuński, kawaler, zam. Świebodzin, os. Łużyckie
2. Agata Anna Przybysz, panna, zam. Świebodzin, ul. Zachodnia zap. 2

1. Paweł Jarkowski, kawaler, zam. Świebodzin, ul. Łużycka
2. Karolina Dawidowicz, panna, zam. Świebodzin, ul. Poprzeczna zap. 2


Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Zgodnie z dekretem ks. bp Tadeusza Lityńskiego z dnia 5 lipca 2017 roku, każdego pierwszego dnia miesiąca odprawiana będzie msza św. w intencji ofiarodawców wspierających odbudowę katedry gorzowskiej we wszystkich sanktuariach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (w naszym sanktuarium o godz. 7.00) oraz umieszczona zostanie skarbona z opisem "Ofiara na odbudowę katedry gorzowskiej". 

Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w roku 2018 będzie miała miejsce 20 maja: I grupa o godz. 9.00 oraz II grupa o godz. 11.00.