Drodzy Parafianie!

Wydarzenie, które chciałbym ogłosić ma szczególny charakter. Wkrótce, w naszym mieście, we wszystkich trzech parafiach nadarzy się okazja, aby doświadczyć tego, co sprawia, że czujemy się szczęśliwi i przede wszystkim, będziemy mogli poprzez muzykę, tworzoną pod natchnieniem Ducha Świętego spotkać się z Panem Bogiem. Jeżeli brakuje czasu, lub nie jesteśmy z różnych powodów gotowi, aby z Nim rozmawiać, albo zapomnieliśmy już, jak pobyć z Nim we własnym sercu, może warto wyśpiewac Mu swoje smutki i radości. Zaśpiewać historię nas samych, a może wtedy odnajdziemy w sobie, pod gruzami życiowych trudow, zmagań i doświadczeń śpiewające dziecko, które przybiega do Jezusa. Zapraszam na tegoroczny VI już Festiwal Musica Misericordia, który odbędzie się w dniach 9 - 30 października we wszystkich trzech kościołach w Świebodzinie. Wydarzy się niezwykły czas...

Będziemy mogli obcować tete a tete z wielkimi mistrzami muzyki, w tym uczniem samego Luciano Pavarottiego, Andrzejem Bator, którego najważniejsze wydarzenia muzyczne, to m.in. Galowy Koncert 10-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku, Galowy Koncert 500-lecia odkrycia Ameryki w Teatrze Del Barrio w Nowym Jorku, Galowy Koncert w ONZ dla ambasadorów z całego świata, koncert w Londynie w Instytucie Generała Sikorskiego podczas uroczystości odsłonięcia portretu Królowej Matki. Oraz Pawłem Bębenkiem- kompozytorem, dyrygentem, wokalistą, członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych. Jako dyrygent prowadzi on mędzy innymi chóralne warsztaty liturgiczno-muzyczne na terenie Polski, Litwy, Białorusi ok. 40 sesji rocznie dla chórów mieszanych w liczbie od 30 do 120 osób. Możemy uczestniczyć w "Warsztatach Missa de Misericordia" prowadzonych przez tych niezwykłych artystów w formie zabawy, modlitwy, rozwijania zainteresowań myzycznych. Warto zwłaszcza przyprowadzić na nie dzieci, aby odczuły, że ten świat wielkiej sztuki, jest dla nich na wyciągnięcie ręki. Może w przyszłości, dzięki takiemu doświadczeniu, będą miały poczucie, że nie ma rzeczy niemożliwych i znajdą w sobie odwagę, aby realizować marzenia. Jednak to nie sława, ani blask prowadzących Warsztaty nadają sens spotkaniu, ale obecność Pana Jezusa i skupienie młodzieży szukającej w swoim życiu wartości.

Nuty płynące z serc dodatkowo wzbudzą zainteresowanie muzyką, której autorem jest sam Duch Święty. Dzięki niej młodzi ludzie, będą mogli doświadczyć pokoju, życzliwości, akceptacji, przeżyć duchowych i estetycznych. Warsztaty muzycznoliturgiczne zakończą się koncertem finałowym, będącym uwieńczeniem wspólnej zabawy i pracy, śpiewu i gry na chwałę Pana Boga.

W tym roku w ramach festiwalu zaplanowane są cztery koncerty, ponadto 16.X Tradycyjna uroczysta Msza Łacińska - Trydencka w kościele Św Michała Archanioła o godz.19.00 oraz 30.X. Msza o Miłosierdziu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

Oprócz warsztatów bedzie można posłuchać znanych świebodzinskich artystów m.in. utalentowanej pianistki Magdaleny Frąckiewicz, która jest pomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Ostrołęce, młodej i uzdolnionej flecistki ze Świebodzina Weroniki Koszyk, która Wielokrotnie uczestniczyła w solowych konkursach, warsztatach i kursach międzynarodowych prowadzonych przez światowej klasy muzyków, oraz Zespołu Muzyki Dawnej IL Tempo.

Koncerty odbędą się w niedzielę 9,16, 23, 30 października o godz. 19.00. Szczegółowy program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń, jak również dostępny na facebookowej stronie VI Festiwalu Musica Misericordia w Świebodzinie, na który serdecznie zapraszam i tych starszych, i tych najmłodszych w imieniu własnym oraz organizatorów i artystów.